Jaki kominek wybrać do mieszkania

Posted by
Jaki kominek wybrać do mieszkania

Pytanie odwiecznie zadawane przez osoby które zastanawiają się nad tym jak zaoszczędzić w dzisiejszych czasach przy tak wysokich cenach prądu i gazu. Otóż pytanie wcale nie jest tendencyjne a wręcz przeciwnie.

Problem pojawia się w chwili kiedy takie pytanie zadają osoby które mieszkają w bloku a nie domku jedno lub wielorodzinnym w którym nie jest tak trudno przeprowadzić ciągi kominowe.

Odpowiadając wprost na pytanie rzeczywiście w istotny sposób można zaoszczędzić, ale jest kilka warunków które trzeba mieć na uwadze. Po pierwsze miejsce na składowanie drzewa ... to bardzo ważne tym bardziej ze drzewo musi być suche aby spełniało wartości energetyczne. Po drugie musisz mieć dostęp do komina i ciągów wentylacyjnych. W przypadku domków wielo i jednorodzinnych jest to możliwe choć nie należy bagatelizować tego tematu bo aby kominek miał spełniać funkcje grzewcze powinien być ustawiony w centralnym miejscu budynku więc to już powoduje niejednokrotnie problemy techniczne i budowlane.

Co do mieskzania niejednokrotnie problem będzie już na etapie zdobycia pozowlenia. Nie mniej jednak jeśli już problemy zostaną zarzegnane należy szukać kominków o jak najmniejszej głębokości, aby nie wychodzi zbyt w przestrzeń mieszkania i w tym zakresie polecamy Spartherm który ma spory wybór takich wkładów tym bardziej ze jakoś produktów tej firmy jest na najwyższym poziomie.